Post Details

Na znanej stronie serwisu internetowego Browar, zrzeszającego entuzjastów piwa z całej Polski i nie tylko pojawił się artykuł na temat naszej inwestycji:

http://www.browar.biz/news.php?id=618 

treść artykułu:

Na Głównym Mieście w Gdańsku, tuż obok Bazyliki Mariackiej, trwają od stycznia intensywne prace adaptacji wnętrz manierystycznej kamienicy na minibrowar. Inwestor narzucił sobie bardzo ambitny plan: pierwsze warzenie w maju, a otwarcie w czerwcu.

Od stycznia bieżącego roku w piwnicach oraz na parterze gdańskiej kamienicy przy ul. Piwnej 50/51 trwają intensywne prace remontowe i budowlane. Dawny klub muzyczny Yesterday przechodzi metamorfozę. W jego miejsce ma zostać otwarty drugi z gdańskich minibrowarów – Browar Piwna. Inwestycja realizowana jest przez firmę Fame SC, która od dziesięciu lat działa na pomorskim rynku: deweloperskim, budowlanym, a także gastronomicznym i rozrywkowym. Na swoje przedsięwzięcie właściciele lokalu uzyskali dofinansowanie unijne w ramach programu operacyjnego dla województwa pomorskiego na lata 2007-2013.

Browar Piwna będzie wyposażony w instalację browarniczą słowackiego przedsiębiorstwa PSS Svidnik. Jej wydajność oszacowana jest na 800 hektolitrów piwa rocznie (z możliwością zwiększenia w razie potrzeb). Nie zdecydowano się na modne w Polsce pokrycie kotłów miedzianym płaszczem. Pozostaną one w stanie surowym, bez upiększeń. Będą znajdowały się na parterze kamienicy tuż przy wejściu do lokalu. W piwnicach urządzona zostanie leżakownia. Znajdzie się w niej 13 zbiorników – unitanków i urządzenie do beczkowania piwa.

Lokal zostanie urządzony w stylu industrialnym. Dominować w nim będą elementy stalowe. Ponadto wykorzystane zostanie przy jego dekoracji drewno i cegła. Część restauracyjna, na dwóch poziomach, pomieści około 150 gości.

Produkcja w Browarze Piwna ma ruszyć w maju. Otwarcie przewidziane jest w czerwcu przed rozpoczęciem europejskich mistrzostw w piłce nożnej. W ofercie znajdą się trzy standardowe rodzaje piwa: jasne, ciemne i pszeniczne. Od jesieni planowane jest jednak powiększenie dostępnego asortymentu o inne style piwa.

Właściciele planują sprzedaż swojego butelkowanego piwa na wynos. Przewidzieli również różnego rodzaju birofilia. Ponadto piwo beczkowe z Browaru Piwna ma być dostępne w jeszcze dwóch lokalach w Trójmieście (w Gdańsku i w Sopocie).

źródło: Tomasz Moszczyński, Browar.biz
GermanEnglish