Username:

Password:

Forgot Password? / Help

AKTUALNIE NALEWAMY PIWA:

Pszeniczne, Pils, ALT.

AKTUALNIE LEŻAKUJE:

Pils, Pszeniczne, Mild.

PIWA NASZEJ PRODUKCJI:

PILS – jasne piwo dolnej fermentacji, warzone przy użyciu jasnych słodów jęczmiennych i chmielu aromatycznego. Cechuje się wyraźnym chmielowym aromatem, w smaku przeplata się jasny słód jęczmienny oraz chmielowa goryczka. Ekstrakt piwa 12,5°Plato, zawartość alkoholu ok. 5,3% obj. Gatunek ten został uwarzony po raz pierwszy w czeskim Pilźnie w 1842 roku, gdzie uzyskano jasne i  klarowne piwo z wyraźną goryczką.

PSZENICZNE –  jasne, naturalnie mętne piwo górnej fermentacji, warzone przy użyciu jasnych słodów: pszenicznego i jęczmiennego. Piwo o bardzo wyrazistym aromacie goździkowym i owoców cytrusowych. W smaku lekko kwaskowate z białą, gęstą długo utrzymującą się pianą. Ekstrakt piwa 12,6° Plato, zawartość alkoholu ok. 5,4% obj.
Piwo pszeniczne pochodzi z południowych Niemiec, jako bardzo orzeźwiające było przeznaczone  do konsumpcji latem. Obecnie produkuje się przez cały rok.

DUNKEL – ciemne piwo dolnej fermentacji, warzone z użyciem jasnego słodu jęczmiennego i dodatkiem ciemnych słodów karmelowych. W zapachu dominuje karmel i aromat chmielu. W smaku piwo jest pełne, treściwe z wyczuwalnym smakiem jasnego słodu i karmelu. Ekstrakt piwa 13,5°Plato, zawartość alkoholu ok. 6,3% obj.
Piwo powstało w Monachium jako ciemny lager, o pełnym i treściwym smaku słodu monachijskiego. Stał się bardzo popularny w całej Bawarii.

ALT – ciemne piwo górnej fermentacji, warzone przy użyciu słodu monachijskiego, pilzeńskiego i pszenicznego oraz z dodatkiem słodów karmelowych. W zapachu wyczuwalny jest aromat chmielu, karmelu i nut owocowych. W smaku piwo jest słodowe z mocno wyczuwalną goryczką. Ekstrakt piwa 12,7°Plato, zawartość alkoholu ok. 5,5% obj. Tradycyjne piwo z Dusseldorfu. Nazwa alt odnosi się do starego stylu warzenia piwa (górna fermentacja), który był powszechną metodą produkcji piwa  przed opracowaniem produkcji piw dolnej fermentacji. Najlepsze przykłady tego stylu można znaleźć w browarach restauracyjnych na starówce Dusseldorfu (dzielnica Altstadt).

MARCOWE - nasze piwo marcowe to trochę mocniejsza odmiana tego stylu, o barwie bursztynowej. Warzone przy użyciu słodów: pilzeńskiego i monachijskiego z dodatkiem niemieckiego chmielu aromatycznego Hersbrucker. Cecha główna tego piwa to bogata słodowość, opisywana często jako delikatna i złożona, aromat chmielowy bardzo delikatny. To właśnie podczas  monachijskiego Oktoberfest, podawane jest marcowe. Chcemy, aby nasi goście z kuflem tego piwa poczuli chociaż w niewielkim stopniu tą wyjątkową atmosferę piwnego święta. Piwo marcowe z Browaru Piwna ma ekstrakt 13,9ºPlato oraz około 6,5% alkoholu.

PSZENICZNE CIEMNE – ciemna odmiana piwa pszenicznego, warzona z udziałem słodu pszenicznego i monachijskiego, z niewielkim dodatkiem słodów karmelowych. Piwo o wyraźnym aromacie przyprawowym (goździk) i owocowym. W smaku oprócz przypraw i owoców, wyczuwalny smak chlebowy, zbożowy i karmelowy. Piwo o barwie ciemnej miedzi, mętne. Jest to piwo które łączy w sobie najlepsze cechy jasnych piw pszenicznych (owocowość, przyprawowość) z bogatą słodowością ciemnych piw monachijskich. Nasze ciemne piwo pszeniczne ma ekstrakt 12,8ºPlato i zawartością alkoholu ok. 5,6%.

PORTER BAŁTYCKI – ciemne, mocne piwo, które pochodzi od angielskiego portera, z wyraźnym wpływem innego stylu piwa, a mianowicie Russian Imperial Stout. Styl ten powstał w krajach nadbałtyckich, polskie piwowarstwo ma zatem duży udział w ukształtowaniu charakteru tego piwa. Porter bałtycki cechuje  bardzo wysoki ekstrakt początkowy sięgającym zazwyczaj od 18 do 22°Plato, i zawiera nawet 10% alkoholu.
Porter bałtycki to piwo dolnej fermentacji, pełne w smaku, bardzo ciemne, często nieprzejrzyste. Wyraźnie dominują w nim smaki palone i mocno słodowe, będące wynikiem użycia dużej ilości słodów karmelowych. Aromat  często kojarzony ze suszonymi śliwkami lub rodzynkami. Bogata słodowość sprawia że goryczka pozostaje na podniebieniu równie długo.
Porter bałtycki Browaru Piwna zawiera 18,5°Plato i zawartośc alkoholu ok. 8%

BOHEMSKIE CIEMNE – kolejna propozycja Browaru Piwna, tym razem zapraszamy na lekkie, ciemne piwo. Warzone ze słodu pilzeńskiego oraz z dodatkiem słodu palonego. Styl ten popularny u naszych południowych sąsiadów Czechów, charakteryzuje się typowo słodowym smakiem, z lekko wyczuwalnym smakiem słodu palonego. Smak chmielu w tym piwie jest na niskim poziomie, wyczuwalny nieco bardziej w aromacie. Nasze bohemskie ciemne to piwo o ekstrakcie 11,0°Plato i zawartości alkoholu ok. 4,5%.

DRY STOUT -  ciemne piwo górnej fermentacji, pochodzące z Wysp Brytyjskich. Początki tego stylu wywodzą się z angielskiego portera. Jest to piwo o bardzo ciemnej barwie, prawie czarnej z żółtobrązową gęstą pianą. Aromat  i smak zdominowany jest przez palony jęczmień i kawę.  W odbiorze jest dosyć wytrawne, gdzie wytrawność pochodzi zarówno z chmielu, jak i z ciemnych słodów.
Dry stout z Browaru Piwna został uwarzony z jasnego słodu pilzeńskiego, jak i dużym udziałem słodu barwiącego i jęczmienia palonego. Do chmielenia użyliśmy polskich odmian chmielu: Marynkę i Lubelski. Piwo to jest o ekstrakcie 12,0°Plato i zawartości alkoholu ok. 5%.

MILK STOUT – odmiana stouta, charakteryzująca się pewną słodkością pochodzącą z dodatku laktozy, cukru otrzymywanego z mleka. Jest to piwo pełne, słodkie o czarnej barwie, z wyczuwalnymi aromatami kawy i palonego jęczmienia. Dodatek płatków owsianych nadaje mu swoistą kremowość.
Milk stout został uwarzony w Browarze Piwna z udziałem jasnego słodu pilzeńskiego i pszenicznego, słodu barwiącego i palonego jęczmienia oraz z dodatkiem płatków owsianych i laktozy. Piwo to jest o ekstrakcie 14,0°Plato i zawartości alkoholu ok. 6%.

RED ALE – piwo o czerwonomiedzianej barwie, górnej fermentacji. Cechą charakterystyczną jest cytrusowy aromat, będący wynikiem, tzw. chmielenia na zimno, czyli dodania chmielu do zbiornika leżakowego. W smaku przede wszystkim słodowe, lekko karmelowe,  z wyraźną goryczką. Wysycenie piwa dwutlenkiem węgla jest na niskim poziomie, co sprawia że jest ono wysoce pijalne i idealnie nadaje się na dłuższe biesiady w gronie znajomych. Do produkcji RED ALE zostały użyte słody: pilzeński, monachijski i  karmelowy ciemny oraz polskie odmiany chmielu : Marynka i Lubelski. Parametry piwa: ekstrakt 12,2° Plato, alkohol ok. 5,1%

MILD – ciemne piwo górnej fermentacji, wywodzące się z Wielkiej Brytanii. Piwo warzone przy użyciu słodu pilzeńskiego, karmelowego jasnego, czekoladowego oraz jęczmienia palonego, do chmielenia użyto brytyjskiego East Kent Goldings. Poza tym w trakcie gotowania z chmielem do brzeczki dodano zmielone ziarna kawy z gatunku Arabica. Smak tego piwa to połączenie delikatnej słodowości z wyraźnym smakiem kawy i słodów palonych, aromat również mocno kawowy z delikatnie wyczuwalnym aromatem chmielu. Piwo nisko nasycone dwutlenkiem węgla, przez to wysoce pijalne. Mild z Browaru Piwna ma ekstrakt 10*Plato i około 4,0% alkoholu.

BITTER – lekkie, bursztynowe piwo wywodzące się z angielskiej szkoły piwowarskiej. Piwo charakteryzuje się słodowo - karmelowym smakiem z lekko wyczuwalną goryczką.
Aromat słodowy, zbożowy z nutką  chmielu w tle.  Do produkcji bittera wykorzystano słód pilzeński i karmelowy ciemny oraz angielski chmiel Est Kent Goldings. Ekstrakt piwa 10,5° Plato, zawartość alkoholu ok. 4,5%

KUDŁATY ELF (American Pale Ale) - jasne piwo górnej fermentacji o słodowo – chmielowym smaku. Aromat silnie cytrusowo -ziołowy, pochodzący z dodatku amerykańskich odmian chmielu: Citra i Simcoe®. Ekstrakt 11,8°Plato, alkohol ok. 5,0%, IBU 28.

PYSKATY TROLL (American Stout) – czarne piwo górnej fermentacji o intensywnym aromacie palonych słodów i amerykańskich odmian chmielu (Simcoe® i Cenntenial). W smaku przeplata się gorzka czekolada, kawa oraz intensywna goryczka pochodzące z polskiego gatunku chmielu: Iungi. Ekstrakt piwa to 13,3°Plato i około 6,0% alkoholu, IBU 40.

RUBASZNY KRASNOLUD (India Pale Ale) - bursztynowe piwo górnej fermentacji o stonowanym  smaku chmielowym, wyczuwalne również smak jasnego słodu pilzeńskiego.  Aromat owocowo – ziemisty pochodzący z angielskich odmian chmielu Admiral i Fugells, dodatkowo aromat chmielowy wzmacnia polska odmiana chmielu Sybilla.  Ekstrakt 13,2°Plato, alkohol ok. 6,0%, IBU 55.

SZCZERBATY SMOK (Porter Angielski) - ciemne piwo górnej fermentacji, w smaku dominują akcenty palone, orzechowe, karmelowe. Goryczka pochodzi z angielskiej odmiany chmielu Admiral.  Aromat piwa karmelowo – orzechowy, chmielowy. Ekstrakt 12,1°Plato, alkohol ok. 4,5%, IBU 35.

FOSZASTY OLBRZYM (American India Pale Ale) -bursztynowe piwo w stylu american india pale ale, bardzo intensywna i wyraźna goryczka pochodząca od chmielu Tomahawk, piwo aromat  cytrusowo-żywiczny zawdzięcza amerykańskim chmielom Citra, Simcoe® i Centiennial. Aromat cytrusów dodatkowo podkreślony chmieleniem na zimno (chmiel dodawany na etapie leżakowania). Ekstrakt  14,0°Plato, alkohol ok. 5,8%, IBU 70.

TRZYPALCZASTY GOBLIN (Black American Wheat) - czarne piwo górnej fermentacji,   bardzo intensywna goryczka pochodząca z chmielu Tomahawk, w smaku wyczuwalny słód pszeniczny. Aromat zdominowany przez chmiele: Citra, Simcoe® i Cascade. Ekstrakt  14,5°Plato, alkohol ok. 6,1%, IBU 45.

RUDOBRODY MAG (American Pale Ale Single Hop Simcoe®) – jasne piwo górnej fermentacji o słodowo – chmielowym smaku, aromat owocowo – cytrusowy. Piwo warzone przy użyciu jednej odmiany chmielu: Simcoe®. Ekstrakt  12,0°Plato, alkohol ok. 5,0%, IBU 35.

KULAWY ORK (Black IPA) – ciemne piwo górnej fermentacji o smaku palonych słodów, czekolady, kawy, goryczka na średnim poziomie. Aromat zdominowany przez ciemne słody, karmelowe, wyczuwalny aromat amerykańskich chmieli: Cascade, Simcoe®, Centiennial. Ekstrakt  14,1°Plato, alkohol ok. 6,0%, IBU 60.

GARBATY NIZIOŁEK (Rye Pale Ale) – bursztynowe piwo górnej fermentacji o smaku słodu żytniego, lekko owocowe, chmiel na średnim poziomie. Aromat intensywnie owocowo – chmielowy. Chmielony dwoma amerykańskimi odmianami: Simcoe® i Citra.  Ekstrakt  11,8°Plato, alkohol ok. 4,5%, IBU 25.

ZNIEWIEŚCIAŁY CZARNOKSIĘŻNIK (Red Irish Ale) – czerwone piwo górnej fermentacji, smak słodowo – kaemelowy, lekko wędzony. Aromat karmelowy, tostowy, lekko chmielowy. Piwo chmielone trzema odmianami chmielu: Admiral, Casade, Sorachi Ace. Ekstrakt  11,9°Plato, alkohol ok. 4,5%, IBU 35.

AMERICAN WHEAT – odmiana piwa pszenicznego, warzona przy użyciu amerkańskiej odmiany chmielu Citra. W smaku słodowe, treściwe, orzeźwiające. Aromat mocno cytrusowy.  Ekstrakt  12,5°Plato, alkohol ok. 5,0%, IBU 20.

AMARICAN LAGER -  jasne piwo dolnej fermentacji, jest to połączenie cech piwa pils, czyli słodowo – chmielowego charakteru z cytrusowym aromatem amerykańskich odmian chmielu: Tomahawk i Simcoe®.  Ekstrakt  12,5°Plato, alkohol ok. 5,3%, IBU 35.

1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka (36 votes, average: 4,58 z 5)
Loading...
JustHostel tanie noclegi Gdańsk tłumaczenia szwedzki, norweski, duński tłumaczenia szwedzki, norweski, duński