Post Details

Na początek proponujemy trzy gatunki piwa, tj. pils, pszeniczne i alt. Pszeniczne i pils to piwa warzone pod nadzorem naszego zaprzyjaźnionego czeskiego piwowara Zdenka, który uczestniczył w rozruchu browaru. Alt z kolei to dzieło naszego piwowara Wojtka Piaseckiego-Wieliczko.

Pils – jasne piwo o zawartości ekstraktu 12,5° Plato i ok. 5,4% alk., to klasyczne piwo dolnej fermentacji o wyraźnej goryczce, przeplatanej smakiem jasnego słodu pilzeńskiego.

Pszeniczne – jasne piwo górnej fermentacji o zawartości ekstraktu 12,6° Plato i ok. 5,5% alk., charakteryzuje się intensywnym aromatem owoców cytrusowych oraz goździka, w smaku lekko kwaskowe, orzeźwiające.

Nasza trzecia propozycja to ciemny alt – piwo górnej fermentacji, o zawartości ekstraktu 12,7°Plato i ok. 5,6% alk., w tym piwie aromat owocowy łączy się z aromatem pochodzącym z ciemnych słodów.

Wszystkie nasze piwa warzymy na słodach z niemieckiej słodowni, a do chmielenia wykorzystujemy dwa gatunki chmielu aromatycznego, tj. Hersbrucker i Spalter Select.

Z czasem oferta naszego browaru zostanie powiększona o kolejne gatunki piwa. W planach mamy np. piwo marcowe

Do Browaru Piwna zaprasza

Wojciech Piasecki-Wieliczko – główny piwowar

1 Gwiazdka2 Gwiazdka3 Gwiazdka4 Gwiazdka5 Gwiazdka (1 votes, average: 5,00 z 5)

Loading...

 

GermanEnglish